Challenge ROADEF/EURO 2022 registered teams

Senior Category

  • S1 Martin Josef Geiger
    University of the Federal Armed Forces Hamburg, Germany
  • S3 Lei Wang, JiaYao Cai
    Wuhan University of Science and Technology, China
  • S4 Jean Jodeau 1, Quentin Jacquet 2, Antoine Crépin 3
    1 Mines de Saint-Etienne, France
    2 Ecole polytechnique, France
    3 France
  • S5 David Garcia-Heredia
    Spain
  • S7 Hyoseok Kim
    France
  • S11 Bart Gadeyne, Gilles Vandewiele
    Optioryx, Belgium
  • S12 Leonardo Ribeiro
    Petrobras, Brazil
  • S13 Kévin Hantute
    Freelance, France
  • S17 Louis Veillon
    Arts et Métiers, France
  • S21 Saad Balbiyad, Mohammed Aziz Jegham
    France
  • S22 Matthieu Gruson 1, Hani Zbib 1, Okan Arslan 2
    1 ESG-UQÀM, Canada
    2 HEC Montréal, Canada
  • S25 Jean-Yves Lucas 1, Farah Ellouze 2, Tristan Cazenave 2, Julien Sentuc 2
    1 EDF RD, France
    2 Université Paris Dauphine - PSL, France
  • S26 Mokhtar Essaid, Mahmoud Golabi, Lhassane Idoumghar, Julien Lepagnot
    IRIMAS, University of Haute Alsace, France
  • S27 Prateek Aranha
    Australia
  • S30 Guillaume Crognier, Victor Kani
    France
  • S32 Muhammad Ali Nayeem
    Bangladesh University of Engineering and Technology, Bangladesh
  • S33 Quentin Viaud, Tristan Barbe, Sami Kaddani, Mathieu Barre
    France
  • S36 Federico Federico Alonso-Pecina, Crispin José Crispín Zavala Díaz, Jhony Jhony Brito Colin
    Universidad Autónoma del Estado de Morelos, México
  • S37 António Ramos 1, Elsa Silva 2, Tiago Silveira 3
    1 School of Engineering, Polytechnic of Porto, Portugal
    2 Universidade do Minho, Portugal
    3 Universidade Federal de Alfenas, Brasil
  • S38 Wangqi Xiong, Xinhang Zhang, Lingxiao Chen, Jiajin Hu, Xuan Liu
    Cainiao, China
  • S40 Laurent Moalic, Dominique Schmitt
    UHA - IRIMAS, France
  • S41 Florian Fontan, Luc Libralesso
    France
  • S42 Antony Phillips
    Phillips Data Science, United Kingdom
  • S43 Sharmi Dev Gupta 1, Andrea Balogh 1, Jheisson Argiro Lopez Restrepo 1, Filipe Souza 1, Barry O'Sullivan 1, Helmut Simonis 1, Diarmuid Grimes 2
    1 University College Cork, Ireland
    2 Munster Technological University, Ireland
  • S44 Vamsi Krishna Gollapudi
  • S45 Marcin Kaminski
    4colors Research Ltd, United Kingdom

Junior Category

  • J2 ShuaiKang Lu
    Wuhan University of Science and Technology, China
  • J6 Lee Rong
    Wuhan University of Science and Technology, China
  • J8 Ouissam Chalabi
    INSEA, MAROC
  • J9 Kamal Elyaakoubi
    Meritis, France
  • J10 Luis Marques, Basile Blayac
    University of Bordeaux, France
  • J14 Antoine Fichet
    Université Bretagne Sud, France
  • J15 Mohammed-Younes Gueddari, Kawtar Zaher
    CentraleSupélec, France
  • J16 Cui Cui Liu
    DDMC, China
  • J18 Jai Jai Wason, Shikhar Shikhar Srivastava
    IIT Kanpur, India
  • J19 Julien Mellaerts
    France
  • J20 Prashant Prakash Deshpande
    Carbon Lamp, India
  • J23 Oussama Ben Nasr
    SUPCOM, Tunisia
  • J24 Mohd Shahrukh Mohd Shahrukh
    TVS Motors, India
  • J28 Germán Fernando Pantoja Benavides
    Universidad de los Andes, Colombia
  • J29 Zhu Hongyu, Xu Chuyuan, Wang Runqing
    Guangdong University of Technology, China
  • J31 Rick Willemsen, Bart van Rossum
    Erasmus University Rotterdam, Netherlands
  • J34 Aziz M. Thabet
    France
  • J35 Tomáš Hromada, David Woller
    Czech Technical University in Prague, Czech Republic
  • J39 Ardit Baloku
    University of Prishtina, Faculty of Electrical and Computer Engineering, Kosovo